error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Tuğla Grubu”]
error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Tuğlaları”]
[/column_2] [/tab] [tab icon=”” title=”Kiremitler”]
error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/column_3] [/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [/tabs]
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Sistemleri”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Çözümleri”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [tab icon=”” title=”Güneş Panelleri”]
Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir. Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir.

 • A. Düşük demirli temperli cam
 • B. Tinox kaplı sellektif yüzey
 • C. Alüminyum çerçeve
 • D. Bakır soğurucu boru
 • E. Gofrajlı alüminyum alt yüzey
 • F. Mineral yün ısı yalıtımı
 • G. EPDM su sızdırmazlık contası
 • H. Montaj kanalı
 • I. Ultrasonik kaynak
 • J.Mineral yün kenar ısı yalıtımı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları:1988 x 1218 x 90 mm
 • Kasa Malzemesi: Elektrostatik boyalı alüminyum kasa
 • Ağırlık: 44 kg
 • Toplam Alan: 2,42 m²
 • Soğuru Alan: 2,23 m2270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Yağmur İndirme Sistemleri”]
Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.

Üstünlükleri

EKSTRA SIZDIRMAZLIK Contalama sistemi ile ekstra sızdırmazlık sağlar. SAĞLAMLIK Elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. UZUN ÖMÜR Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile sıcaklık ve basınç farkılılıklarına karşı güçlendirilmiştir. MODÜLER SİSTEM UYGULAMA KOLAYLIĞI Özel dizayn edilmiş 2 parçası ile yapıştırıcı kullanmadan montaj imkanı vermektedir. ESTETİK GÖRÜNÜM Özel formlu yapısı bakır renginin estetik görünümüne sahiptir.

Yağmur oluklarının montajı için metal mertek kolu kullanılacaksa eşit aralıklarla montajı sağlamak için 50-70 cm mesafede testere  ile kesilir.Yarıklardaki talaşlar temizlendikten sonra mertek kolu eşit seviyede içeri yerleştirilir. En yüksek   oluk demirindeki  çift kılavvuz ipi  iniş adaptörüne  kadar gerilir.10  mt oluk 2-3 cm  eğim verilerek  su aşırı kolaylaştırılır. Eğer çatıda alın tahtası varsa metal mertek kolu yerine oluk kepçesi kullanılabilir.Çift kılavuz ipi kullanılarak oluk kepçeleri de hizaya alınır. Kısaltılmış çatı oluğunda arka kenara genişleme kontrolü için testereyle iki yarık kesilir. Yaprak pislik vb. nedenleriyle tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır

Çatı oluğu, oluk demirlerine takılır mertek kolu bükülerek sıkıştırılır.Bağlantı çanağı da arka kenar ve ön kççe üzerinden şekildeki gibi monta edilir. İniş adaptörüne gelindiğindee çatı oluğunu bölmeden önce boru desteği geçirilip gider deliği işaretlenir.      İşaretlenen yer demir testeresi veya elektirikli testere yardımıyla kesilir.    Oluk iniş adaptörü arka kenar üzerine asılarak, şekildeki gibi ön ökçe üzerine geçirilir. Yaprak, pislik vb. nedenlerile tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır.

İç ve dış köşeler yine önce arka kenarlar geçirilmek suretiyle işaret çizgileri dikkat edilerek sabitlenir.  Damlalık pervazının (yaka) alt ucu oluğun arka kısmına kenetlenerek sabitlenir. Bu sayede kiremitle oluk arasında boşluk kalması önlenirken, kar ve yağmur sularının sızıntı yapmadan, ahşaba zarar vermeden oluğa ulaşması sağlanır.  Çatı oluğunun son parçası kapaklardır. Hem sağa hem sola aynı parça kullanılabilir. Ancak bu parça iniş adaptörüne uyumlu değildir. Yağmur inişlerinin montajında ilk olarak iniş adaptörü ile boru dirseği bağlantısı yapılır. yağmur suyunun sağlıklıiletilebilmesi için kullanılan ilk boru desteği 45 derece ise ikinci boru desteği de 45 derecelik olmalıdır.  Geniş saçak çıkıntılarında ise 67 derecelik boru desteği kullanımı hem daha şık, hem daha sağlıklı çözümler ortaya koyar.
Dar çatı çıkıntılarında iki dirsek, dirsek bağlayıcı ile veya bir yağmur borusu ile doğrudan birbirleriyle bağlanır. Yağmur boruları 1,5 mt ile 2 mt mesafe ile sabitlenir. Boruların sabitlenmesi için halka vidalı boru kelepçesi kullanılır. Halka vida ahşap konstrüksiyona vidalanır veya S8 dübel ile sabitlenir.

  Yağmur borusu parçaları ayrı bir boru manşonu ile monte edilir

[/tab] [tab icon=”” title=”Diğer Ürünler”]

Kiremit Levhası

Kiremit İrmiği

Pratik, Ekonomik, Dayanıklı, Sağlıklı Doğal Çözümler Toprak üzerindeki nemi korur ve su buharlaşmasını en aza indirir. Yüzeydeki toprağın rüzgar ile çevreye dağılmasını engeller. Toprak yüzeyinde böceklerin yuvalanmasını engeller. Toprak  yüzeyini örterek yabancı otların gelişmesine engel olur.

Atletizm Pisti ve Koşu Yolu Standart Uygulama Detayı Alt Temelin Yapılması Sahaların zeminleri makina yardımı ile tesviye edilip vibratörlü silindir ile iyice sıkıştırılır. Sahaların çökmesini ve ileriki zamanlarda çatlakların oluşmasını engellemek için sıkıştırılmış zemin üzerine10-15 cm kalınlığında elek üstü çakıl taş veya malzeme serilerek tekrar iyice sıkıştırılır. Sıkıştırılmış blokaj malzeme üstüne 20 cm kalınlığında kömür curufu veya bims malzemesi serilerek bir daha sıkıştırılır. Üst Temelin Yapılması Alt temel dolgusu yapılmış, etrafı beton hattılar ile çevrilmiş zemin üzerine ortalama 4-5 cm kiremit irmiği ve toz karışımı serilip, sulanıp merdane ile şıkıştırılır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir. Bu imalat esnasında sahalarda uygun meyilin verilmesi gerekmektedir. Verilen meyil sayesinde yağmur sularının rahat akması dolayısıyla kuruması sağlanacaktır. Uygulama ile ilgili bu şartlar uygulanacak alana göre değişebilmektedir. Ayrıca uygulayıcı firmalar daha basit temel çalışmaları yaparak farklı uygulamalar yapmaktadır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Aksesuarları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Harpuşta Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Pres Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Ateş Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Anadolu Medeniyetleri”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Montaj Harcı”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Buhara Açık Su Yalıtım Sistemleri”]

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Dereser Vadidere Su Yatırımı”]
Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Yalıtım ve Havalandırma”]
Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

[/tab] [tab icon=”” title=”Baca ve Duvar Dibi Yalıtım”]
Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

[/tab] [tab icon=”” title=”İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemleri”]
Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Merdiveni”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Kapağı”]
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Penceresi”]
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [/tabs] [/column_1] [/tab] [tab icon=”” title=”Beton Grubu”]
 Megaron S renkli çatılara tasarımındaki ince estetiği taşıyor. Dar kavisi ve kanal genişliği pürüzsüz yüzeyi ile bir araya geldiğinde özellikle su tahliyesini kolaylaştıran dizaynı, özel yuvarlatılmış kesim ve çift kat boyama teknolojisi ile çatılara renk katıyor. Megaron V geniş kavisli özel tasarımı ile çatılara geleneksel kil kiremidin estetik görüntüsünü kazandırıyor. Üstün yüzey teknolojisi ve özel yuvarlak ön kesim ile çatılara ekstra estetik bütünlük ve renkli görünüm kazandırıyor.
Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır. Motorlu araçların egzoz dumanlarında bulunan azotun temizlenmesi için kiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir.

ECOTITANIUM ÇATI; YILDA 20.000 KM YOL YAPAN BİR ARACIN YAYDIĞI TOKSİK AZOTU TEMİZLER.

Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır.

SağlamlıkKiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir

Uzun ÖmürKalsiyum bitkiler için çok önemli bir gübredir. Yağmur suyu ile çatıda yıkanan kalsiyum nitrat çatıdan bahçeye akar.

Ekstra SızdırmazlıkÇatıdan bahçeye akan kalsiyum nitrat bahçedeki bitkilerin büyümesi için yararlı bir gübre görevi görür

Ekstra SızdırmazlıkEcotitanium çatılar açık renkli yapıları sayesinde özellikle yaz aylarında binaların yoğun ısınmasına yol açan güneş ışınlarını atmosfere yansıtarak klima enerjisine tasarruf sağlar ve enerji verimli hale getirir. Megaron Yeni Nesil Çatı Teknolojileri su yalıtım sistemi ürünü Çatıser Reflektif buhar geçirgen yapısı yanı sıra güneş ışığını yansıtarak enerji verimliliğini arttırıyor. Çatıser Reflektif ile birlikte uygulanan Ecotitanium kiremitler ile enerji verimliliğine daha fazla katkı sağlanabiliyor.

Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir.

Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir.

Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.

Mekanınız ışıkla dolsun…

ÇATI ÇIKIŞ KAPAĞI

Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

ÇATI ÇIKIŞ KAPAĞI

Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

Hava Alsın…

Kılıçoğlu’nun havalandırma çözümleri universal havalandırma elemanları tüm kiremitlerle uyumlu şekilde uygulanabilmektedir. Fonksiyonel olduğu kadar estetik olan tasarımları ve kiremit ile uyumlu renkleri sayesinde çatıda kiremitlerle bütünlük sağlamaktadır. Eteklik tabanının ondüleli olması sayesinde tüm kiremitlerle uyumlu bir şekilde kilitlenmesine imkan verirken özel etekliği ile tam sızdırmazlık sağlanmaktadır. Çatı ömrünü uzatmak için kiremidin alt kısmının mutlak havalandırılması gerekmektedir. Çatı ömrünün uzun olması için saçak hattından giren hava akımı mahya hattından çıkarak kiremidin altında hava sirkülesyonun oluşmasını sağlamalıdır. Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, yoğuşma oluşmasını engellerken, hem su yalıtımı açısından hem de çatı ömrü açısından çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, çatının havalandırılması dışında da avantajlar sağlayan bir çatı sistemi elemanıdır. Özellikle de şekilli kiremitlerde kuş ve çeşitli kemirgenlerin çatı altına girme riskini ortadan kaldırır. İlk sıra kiremitlerinin yükseltilmesini ve diğer kiremitler ile aynı düzleme ulaşmasını, daha başka bir açıklama ile ilk sıra kiremitlerinin yükseltilmesi için çıta kullanılması gerekliliğini ortadan kaldırır.

Yalıtım Sistemi

Çatı yalıtımının sağlıklı bir şekilde çözülmesi hem binanın ömrünü uzatır hem de çatının altındaki yaşamın konforunu arttırırken, sürekliliğini de sağlar.İzoçatı mineral yün yalıtım sistemi yangına karşı dayanıklılığı, nefes alması ve diğer sistem özellikleri ile birlikte size uzun ömürlü bir sistem çözümü sunar.

İZOÇATI MİNERAL YÜN

 • 60×120 cm’lik boyutuyle dikey çıtaların arasına kolaylıkla uygulanabilen bir üründür. Herhangi bir vidalama veya yapıştırma işlemi gerektirmez.
 • Hafiftir, kolay taşınır.
 • Uygulama esnasında tozumaz, sağlıklıdır.
 • Ürüne zarar verilmesi zordur.
 • Esnek ve güçlüdür.
 • Kolay kesilir.
 • Nitelikli ambalaj ile daha fazla nakliye hacmi sağlar.

 

Buhara Açık Su Yalıtım Örtüsü

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir.
Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

ÇATISER PLUS

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.

ÇATISER 125 / 100

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

ÇATISER 125 YP

Çatıser 125 ürünümüzün geliştirilmiş modeli olan Çatıser 125 YP, sahip olduğu kenarındaki çift taraflı yapışkan bantlar (hem üstte hem altta) sayesinde, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde, birbirine yapışarak birbirlerine montajı etkin bir şekilde sağlar. Nefes alma özelliği ile buhar çıkışına izin veren sistem, su yalıtımında da yüksek fayda sağlamaktadır. Çift yüzeyinde bulunan bantların yapışmasıyla yüksek mukavemet sağlar.

[/tab] [tab icon=”” title=”Tuğla Grubu”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Kiremitler”]
error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/column_2] [/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [/tabs]
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Sistemleri”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Çözümleri”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [tab icon=”” title=”Güneş Panelleri”]
Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir. Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir.

 • A. Düşük demirli temperli cam
 • B. Tinox kaplı sellektif yüzey
 • C. Alüminyum çerçeve
 • D. Bakır soğurucu boru
 • E. Gofrajlı alüminyum alt yüzey
 • F. Mineral yün ısı yalıtımı
 • G. EPDM su sızdırmazlık contası
 • H. Montaj kanalı
 • I. Ultrasonik kaynak
 • J.Mineral yün kenar ısı yalıtımı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları:1988 x 1218 x 90 mm
 • Kasa Malzemesi: Elektrostatik boyalı alüminyum kasa
 • Ağırlık: 44 kg
 • Toplam Alan: 2,42 m²
 • Soğuru Alan: 2,23 m2270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Yağmur İndirme Sistemleri”]
Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.

Üstünlükleri

EKSTRA SIZDIRMAZLIK Contalama sistemi ile ekstra sızdırmazlık sağlar. SAĞLAMLIK Elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. UZUN ÖMÜR Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile sıcaklık ve basınç farkılılıklarına karşı güçlendirilmiştir. MODÜLER SİSTEM UYGULAMA KOLAYLIĞI Özel dizayn edilmiş 2 parçası ile yapıştırıcı kullanmadan montaj imkanı vermektedir. ESTETİK GÖRÜNÜM Özel formlu yapısı bakır renginin estetik görünümüne sahiptir.

Yağmur oluklarının montajı için metal mertek kolu kullanılacaksa eşit aralıklarla montajı sağlamak için 50-70 cm mesafede testere  ile kesilir.Yarıklardaki talaşlar temizlendikten sonra mertek kolu eşit seviyede içeri yerleştirilir. En yüksek   oluk demirindeki  çift kılavvuz ipi  iniş adaptörüne  kadar gerilir.10  mt oluk 2-3 cm  eğim verilerek  su aşırı kolaylaştırılır. Eğer çatıda alın tahtası varsa metal mertek kolu yerine oluk kepçesi kullanılabilir.Çift kılavuz ipi kullanılarak oluk kepçeleri de hizaya alınır. Kısaltılmış çatı oluğunda arka kenara genişleme kontrolü için testereyle iki yarık kesilir. Yaprak pislik vb. nedenleriyle tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır

Çatı oluğu, oluk demirlerine takılır mertek kolu bükülerek sıkıştırılır.Bağlantı çanağı da arka kenar ve ön kççe üzerinden şekildeki gibi monta edilir. İniş adaptörüne gelindiğindee çatı oluğunu bölmeden önce boru desteği geçirilip gider deliği işaretlenir.      İşaretlenen yer demir testeresi veya elektirikli testere yardımıyla kesilir.    Oluk iniş adaptörü arka kenar üzerine asılarak, şekildeki gibi ön ökçe üzerine geçirilir. Yaprak, pislik vb. nedenlerile tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır.

İç ve dış köşeler yine önce arka kenarlar geçirilmek suretiyle işaret çizgileri dikkat edilerek sabitlenir.  Damlalık pervazının (yaka) alt ucu oluğun arka kısmına kenetlenerek sabitlenir. Bu sayede kiremitle oluk arasında boşluk kalması önlenirken, kar ve yağmur sularının sızıntı yapmadan, ahşaba zarar vermeden oluğa ulaşması sağlanır.  Çatı oluğunun son parçası kapaklardır. Hem sağa hem sola aynı parça kullanılabilir. Ancak bu parça iniş adaptörüne uyumlu değildir. Yağmur inişlerinin montajında ilk olarak iniş adaptörü ile boru dirseği bağlantısı yapılır. yağmur suyunun sağlıklıiletilebilmesi için kullanılan ilk boru desteği 45 derece ise ikinci boru desteği de 45 derecelik olmalıdır.  Geniş saçak çıkıntılarında ise 67 derecelik boru desteği kullanımı hem daha şık, hem daha sağlıklı çözümler ortaya koyar.
Dar çatı çıkıntılarında iki dirsek, dirsek bağlayıcı ile veya bir yağmur borusu ile doğrudan birbirleriyle bağlanır. Yağmur boruları 1,5 mt ile 2 mt mesafe ile sabitlenir. Boruların sabitlenmesi için halka vidalı boru kelepçesi kullanılır. Halka vida ahşap konstrüksiyona vidalanır veya S8 dübel ile sabitlenir.

  Yağmur borusu parçaları ayrı bir boru manşonu ile monte edilir

[/tab] [tab icon=”” title=”Diğer Ürünler”]

Kiremit Levhası

Kiremit İrmiği

Pratik, Ekonomik, Dayanıklı, Sağlıklı Doğal Çözümler Toprak üzerindeki nemi korur ve su buharlaşmasını en aza indirir. Yüzeydeki toprağın rüzgar ile çevreye dağılmasını engeller. Toprak yüzeyinde böceklerin yuvalanmasını engeller. Toprak  yüzeyini örterek yabancı otların gelişmesine engel olur.

Atletizm Pisti ve Koşu Yolu Standart Uygulama Detayı Alt Temelin Yapılması Sahaların zeminleri makina yardımı ile tesviye edilip vibratörlü silindir ile iyice sıkıştırılır. Sahaların çökmesini ve ileriki zamanlarda çatlakların oluşmasını engellemek için sıkıştırılmış zemin üzerine10-15 cm kalınlığında elek üstü çakıl taş veya malzeme serilerek tekrar iyice sıkıştırılır. Sıkıştırılmış blokaj malzeme üstüne 20 cm kalınlığında kömür curufu veya bims malzemesi serilerek bir daha sıkıştırılır. Üst Temelin Yapılması Alt temel dolgusu yapılmış, etrafı beton hattılar ile çevrilmiş zemin üzerine ortalama 4-5 cm kiremit irmiği ve toz karışımı serilip, sulanıp merdane ile şıkıştırılır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir. Bu imalat esnasında sahalarda uygun meyilin verilmesi gerekmektedir. Verilen meyil sayesinde yağmur sularının rahat akması dolayısıyla kuruması sağlanacaktır. Uygulama ile ilgili bu şartlar uygulanacak alana göre değişebilmektedir. Ayrıca uygulayıcı firmalar daha basit temel çalışmaları yaparak farklı uygulamalar yapmaktadır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Aksesuarları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Harpuşta Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Pres Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Ateş Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Anadolu Medeniyetleri”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Montaj Harcı”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Buhara Açık Su Yalıtım Sistemleri”]

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Dereser Vadidere Su Yatırımı”]
Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Yalıtım ve Havalandırma”]
Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

[/tab] [tab icon=”” title=”Baca ve Duvar Dibi Yalıtım”]
Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

[/tab] [tab icon=”” title=”İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemleri”]
Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Merdiveni”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Kapağı”]
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Penceresi”]
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Kaplamaları”]
 Megaron S renkli çatılara tasarımındaki ince estetiği taşıyor. Dar kavisi ve kanal genişliği pürüzsüz yüzeyi ile bir araya geldiğinde özellikle su tahliyesini kolaylaştıran dizaynı, özel yuvarlatılmış kesim ve çift kat boyama teknolojisi ile çatılara renk katıyor. Megaron V geniş kavisli özel tasarımı ile çatılara geleneksel kil kiremidin estetik görüntüsünü kazandırıyor. Üstün yüzey teknolojisi ve özel yuvarlak ön kesim ile çatılara ekstra estetik bütünlük ve renkli görünüm kazandırıyor.
[/tab] [tab icon=”” title=”Eco Titanium”]
Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır. Motorlu araçların egzoz dumanlarında bulunan azotun temizlenmesi için kiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir.

ECOTITANIUM ÇATI; YILDA 20.000 KM YOL YAPAN BİR ARACIN YAYDIĞI TOKSİK AZOTU TEMİZLER.

Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır.

SağlamlıkKiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir

Uzun ÖmürKalsiyum bitkiler için çok önemli bir gübredir. Yağmur suyu ile çatıda yıkanan kalsiyum nitrat çatıdan bahçeye akar.

Ekstra SızdırmazlıkÇatıdan bahçeye akan kalsiyum nitrat bahçedeki bitkilerin büyümesi için yararlı bir gübre görevi görür

Ekstra SızdırmazlıkEcotitanium çatılar açık renkli yapıları sayesinde özellikle yaz aylarında binaların yoğun ısınmasına yol açan güneş ışınlarını atmosfere yansıtarak klima enerjisine tasarruf sağlar ve enerji verimli hale getirir. Megaron Yeni Nesil Çatı Teknolojileri su yalıtım sistemi ürünü Çatıser Reflektif buhar geçirgen yapısı yanı sıra güneş ışığını yansıtarak enerji verimliliğini arttırıyor. Çatıser Reflektif ile birlikte uygulanan Ecotitanium kiremitler ile enerji verimliliğine daha fazla katkı sağlanabiliyor.

[/tab] [tab icon=”” title=”Güneş Panelleri”]
Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir.

Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Yağmur İndirme Çözümleri”]
Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Çözümleri”]

Mekanınız ışıkla dolsun…

ÇATI ÇIKIŞ KAPAĞI

Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

ÇATI ÇIKIŞ KAPAĞI

Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Altı Havalandırma Çözümleri”]

Hava Alsın…

Kılıçoğlu’nun havalandırma çözümleri universal havalandırma elemanları tüm kiremitlerle uyumlu şekilde uygulanabilmektedir. Fonksiyonel olduğu kadar estetik olan tasarımları ve kiremit ile uyumlu renkleri sayesinde çatıda kiremitlerle bütünlük sağlamaktadır. Eteklik tabanının ondüleli olması sayesinde tüm kiremitlerle uyumlu bir şekilde kilitlenmesine imkan verirken özel etekliği ile tam sızdırmazlık sağlanmaktadır. Çatı ömrünü uzatmak için kiremidin alt kısmının mutlak havalandırılması gerekmektedir. Çatı ömrünün uzun olması için saçak hattından giren hava akımı mahya hattından çıkarak kiremidin altında hava sirkülesyonun oluşmasını sağlamalıdır. Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, yoğuşma oluşmasını engellerken, hem su yalıtımı açısından hem de çatı ömrü açısından çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, çatının havalandırılması dışında da avantajlar sağlayan bir çatı sistemi elemanıdır. Özellikle de şekilli kiremitlerde kuş ve çeşitli kemirgenlerin çatı altına girme riskini ortadan kaldırır. İlk sıra kiremitlerinin yükseltilmesini ve diğer kiremitler ile aynı düzleme ulaşmasını, daha başka bir açıklama ile ilk sıra kiremitlerinin yükseltilmesi için çıta kullanılması gerekliliğini ortadan kaldırır.

[/tab] [tab icon=”” title=”Isı Yalıtım Çözümleri”]

Yalıtım Sistemi

Çatı yalıtımının sağlıklı bir şekilde çözülmesi hem binanın ömrünü uzatır hem de çatının altındaki yaşamın konforunu arttırırken, sürekliliğini de sağlar.İzoçatı mineral yün yalıtım sistemi yangına karşı dayanıklılığı, nefes alması ve diğer sistem özellikleri ile birlikte size uzun ömürlü bir sistem çözümü sunar.

İZOÇATI MİNERAL YÜN

 • 60×120 cm’lik boyutuyle dikey çıtaların arasına kolaylıkla uygulanabilen bir üründür. Herhangi bir vidalama veya yapıştırma işlemi gerektirmez.
 • Hafiftir, kolay taşınır.
 • Uygulama esnasında tozumaz, sağlıklıdır.
 • Ürüne zarar verilmesi zordur.
 • Esnek ve güçlüdür.
 • Kolay kesilir.
 • Nitelikli ambalaj ile daha fazla nakliye hacmi sağlar.

 

[/tab] [tab icon=”” title=”Su Yalıtım Çözümleri”]

Buhara Açık Su Yalıtım Örtüsü

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir.
Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

ÇATISER PLUS

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.

ÇATISER 125 / 100

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

ÇATISER 125 YP

Çatıser 125 ürünümüzün geliştirilmiş modeli olan Çatıser 125 YP, sahip olduğu kenarındaki çift taraflı yapışkan bantlar (hem üstte hem altta) sayesinde, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde, birbirine yapışarak birbirlerine montajı etkin bir şekilde sağlar. Nefes alma özelliği ile buhar çıkışına izin veren sistem, su yalıtımında da yüksek fayda sağlamaktadır. Çift yüzeyinde bulunan bantların yapışmasıyla yüksek mukavemet sağlar.

[/tab] [tab icon=”” title=”Bacı ve Duvar Dibi Yalıtım”][/tab] [tab icon=”” title=”Vadi Dere Detay Çözümleri”][/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Altı Yalıtım ve Havalandırma Çözümleri”][/tab] [/tabs]
error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Tuğla Grubu”]
error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Tuğlaları”]
[/column_2] [/tab] [tab icon=”” title=”Kiremitler”]
error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/column_3] [/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [/tabs]
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Sistemleri”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Çözümleri”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [tab icon=”” title=”Güneş Panelleri”]
Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir. Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir.

 • A. Düşük demirli temperli cam
 • B. Tinox kaplı sellektif yüzey
 • C. Alüminyum çerçeve
 • D. Bakır soğurucu boru
 • E. Gofrajlı alüminyum alt yüzey
 • F. Mineral yün ısı yalıtımı
 • G. EPDM su sızdırmazlık contası
 • H. Montaj kanalı
 • I. Ultrasonik kaynak
 • J.Mineral yün kenar ısı yalıtımı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları:1988 x 1218 x 90 mm
 • Kasa Malzemesi: Elektrostatik boyalı alüminyum kasa
 • Ağırlık: 44 kg
 • Toplam Alan: 2,42 m²
 • Soğuru Alan: 2,23 m2270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Yağmur İndirme Sistemleri”]
Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.

Üstünlükleri

EKSTRA SIZDIRMAZLIK Contalama sistemi ile ekstra sızdırmazlık sağlar. SAĞLAMLIK Elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. UZUN ÖMÜR Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile sıcaklık ve basınç farkılılıklarına karşı güçlendirilmiştir. MODÜLER SİSTEM UYGULAMA KOLAYLIĞI Özel dizayn edilmiş 2 parçası ile yapıştırıcı kullanmadan montaj imkanı vermektedir. ESTETİK GÖRÜNÜM Özel formlu yapısı bakır renginin estetik görünümüne sahiptir.

Yağmur oluklarının montajı için metal mertek kolu kullanılacaksa eşit aralıklarla montajı sağlamak için 50-70 cm mesafede testere  ile kesilir.Yarıklardaki talaşlar temizlendikten sonra mertek kolu eşit seviyede içeri yerleştirilir. En yüksek   oluk demirindeki  çift kılavvuz ipi  iniş adaptörüne  kadar gerilir.10  mt oluk 2-3 cm  eğim verilerek  su aşırı kolaylaştırılır. Eğer çatıda alın tahtası varsa metal mertek kolu yerine oluk kepçesi kullanılabilir.Çift kılavuz ipi kullanılarak oluk kepçeleri de hizaya alınır. Kısaltılmış çatı oluğunda arka kenara genişleme kontrolü için testereyle iki yarık kesilir. Yaprak pislik vb. nedenleriyle tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır

Çatı oluğu, oluk demirlerine takılır mertek kolu bükülerek sıkıştırılır.Bağlantı çanağı da arka kenar ve ön kççe üzerinden şekildeki gibi monta edilir. İniş adaptörüne gelindiğindee çatı oluğunu bölmeden önce boru desteği geçirilip gider deliği işaretlenir.      İşaretlenen yer demir testeresi veya elektirikli testere yardımıyla kesilir.    Oluk iniş adaptörü arka kenar üzerine asılarak, şekildeki gibi ön ökçe üzerine geçirilir. Yaprak, pislik vb. nedenlerile tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır.

İç ve dış köşeler yine önce arka kenarlar geçirilmek suretiyle işaret çizgileri dikkat edilerek sabitlenir.  Damlalık pervazının (yaka) alt ucu oluğun arka kısmına kenetlenerek sabitlenir. Bu sayede kiremitle oluk arasında boşluk kalması önlenirken, kar ve yağmur sularının sızıntı yapmadan, ahşaba zarar vermeden oluğa ulaşması sağlanır.  Çatı oluğunun son parçası kapaklardır. Hem sağa hem sola aynı parça kullanılabilir. Ancak bu parça iniş adaptörüne uyumlu değildir. Yağmur inişlerinin montajında ilk olarak iniş adaptörü ile boru dirseği bağlantısı yapılır. yağmur suyunun sağlıklıiletilebilmesi için kullanılan ilk boru desteği 45 derece ise ikinci boru desteği de 45 derecelik olmalıdır.  Geniş saçak çıkıntılarında ise 67 derecelik boru desteği kullanımı hem daha şık, hem daha sağlıklı çözümler ortaya koyar.
Dar çatı çıkıntılarında iki dirsek, dirsek bağlayıcı ile veya bir yağmur borusu ile doğrudan birbirleriyle bağlanır. Yağmur boruları 1,5 mt ile 2 mt mesafe ile sabitlenir. Boruların sabitlenmesi için halka vidalı boru kelepçesi kullanılır. Halka vida ahşap konstrüksiyona vidalanır veya S8 dübel ile sabitlenir.

  Yağmur borusu parçaları ayrı bir boru manşonu ile monte edilir

[/tab] [tab icon=”” title=”Diğer Ürünler”]

Kiremit Levhası

Kiremit İrmiği

Pratik, Ekonomik, Dayanıklı, Sağlıklı Doğal Çözümler Toprak üzerindeki nemi korur ve su buharlaşmasını en aza indirir. Yüzeydeki toprağın rüzgar ile çevreye dağılmasını engeller. Toprak yüzeyinde böceklerin yuvalanmasını engeller. Toprak  yüzeyini örterek yabancı otların gelişmesine engel olur.

Atletizm Pisti ve Koşu Yolu Standart Uygulama Detayı Alt Temelin Yapılması Sahaların zeminleri makina yardımı ile tesviye edilip vibratörlü silindir ile iyice sıkıştırılır. Sahaların çökmesini ve ileriki zamanlarda çatlakların oluşmasını engellemek için sıkıştırılmış zemin üzerine10-15 cm kalınlığında elek üstü çakıl taş veya malzeme serilerek tekrar iyice sıkıştırılır. Sıkıştırılmış blokaj malzeme üstüne 20 cm kalınlığında kömür curufu veya bims malzemesi serilerek bir daha sıkıştırılır. Üst Temelin Yapılması Alt temel dolgusu yapılmış, etrafı beton hattılar ile çevrilmiş zemin üzerine ortalama 4-5 cm kiremit irmiği ve toz karışımı serilip, sulanıp merdane ile şıkıştırılır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir. Bu imalat esnasında sahalarda uygun meyilin verilmesi gerekmektedir. Verilen meyil sayesinde yağmur sularının rahat akması dolayısıyla kuruması sağlanacaktır. Uygulama ile ilgili bu şartlar uygulanacak alana göre değişebilmektedir. Ayrıca uygulayıcı firmalar daha basit temel çalışmaları yaparak farklı uygulamalar yapmaktadır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Aksesuarları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Harpuşta Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Pres Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Ateş Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Anadolu Medeniyetleri”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Montaj Harcı”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Buhara Açık Su Yalıtım Sistemleri”]

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Dereser Vadidere Su Yatırımı”]
Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Yalıtım ve Havalandırma”]
Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

[/tab] [tab icon=”” title=”Baca ve Duvar Dibi Yalıtım”]
Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

[/tab] [tab icon=”” title=”İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemleri”]
Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Merdiveni”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Kapağı”]
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Penceresi”]
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [/tabs] [/column_1] [/tab] [tab icon=”” title=”Beton Grubu”]
 Megaron S renkli çatılara tasarımındaki ince estetiği taşıyor. Dar kavisi ve kanal genişliği pürüzsüz yüzeyi ile bir araya geldiğinde özellikle su tahliyesini kolaylaştıran dizaynı, özel yuvarlatılmış kesim ve çift kat boyama teknolojisi ile çatılara renk katıyor. Megaron V geniş kavisli özel tasarımı ile çatılara geleneksel kil kiremidin estetik görüntüsünü kazandırıyor. Üstün yüzey teknolojisi ve özel yuvarlak ön kesim ile çatılara ekstra estetik bütünlük ve renkli görünüm kazandırıyor.
Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır. Motorlu araçların egzoz dumanlarında bulunan azotun temizlenmesi için kiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir.

ECOTITANIUM ÇATI; YILDA 20.000 KM YOL YAPAN BİR ARACIN YAYDIĞI TOKSİK AZOTU TEMİZLER.

Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır.

SağlamlıkKiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir

Uzun ÖmürKalsiyum bitkiler için çok önemli bir gübredir. Yağmur suyu ile çatıda yıkanan kalsiyum nitrat çatıdan bahçeye akar.

Ekstra SızdırmazlıkÇatıdan bahçeye akan kalsiyum nitrat bahçedeki bitkilerin büyümesi için yararlı bir gübre görevi görür

Ekstra SızdırmazlıkEcotitanium çatılar açık renkli yapıları sayesinde özellikle yaz aylarında binaların yoğun ısınmasına yol açan güneş ışınlarını atmosfere yansıtarak klima enerjisine tasarruf sağlar ve enerji verimli hale getirir. Megaron Yeni Nesil Çatı Teknolojileri su yalıtım sistemi ürünü Çatıser Reflektif buhar geçirgen yapısı yanı sıra güneş ışığını yansıtarak enerji verimliliğini arttırıyor. Çatıser Reflektif ile birlikte uygulanan Ecotitanium kiremitler ile enerji verimliliğine daha fazla katkı sağlanabiliyor.

Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir.

Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir.

Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.

Mekanınız ışıkla dolsun…

ÇATI ÇIKIŞ KAPAĞI

Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

ÇATI ÇIKIŞ KAPAĞI

Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

Hava Alsın…

Kılıçoğlu’nun havalandırma çözümleri universal havalandırma elemanları tüm kiremitlerle uyumlu şekilde uygulanabilmektedir. Fonksiyonel olduğu kadar estetik olan tasarımları ve kiremit ile uyumlu renkleri sayesinde çatıda kiremitlerle bütünlük sağlamaktadır. Eteklik tabanının ondüleli olması sayesinde tüm kiremitlerle uyumlu bir şekilde kilitlenmesine imkan verirken özel etekliği ile tam sızdırmazlık sağlanmaktadır. Çatı ömrünü uzatmak için kiremidin alt kısmının mutlak havalandırılması gerekmektedir. Çatı ömrünün uzun olması için saçak hattından giren hava akımı mahya hattından çıkarak kiremidin altında hava sirkülesyonun oluşmasını sağlamalıdır. Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, yoğuşma oluşmasını engellerken, hem su yalıtımı açısından hem de çatı ömrü açısından çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Kılıçoğlu Saçak Havalandırma Tarağı, çatının havalandırılması dışında da avantajlar sağlayan bir çatı sistemi elemanıdır. Özellikle de şekilli kiremitlerde kuş ve çeşitli kemirgenlerin çatı altına girme riskini ortadan kaldırır. İlk sıra kiremitlerinin yükseltilmesini ve diğer kiremitler ile aynı düzleme ulaşmasını, daha başka bir açıklama ile ilk sıra kiremitlerinin yükseltilmesi için çıta kullanılması gerekliliğini ortadan kaldırır.

Yalıtım Sistemi

Çatı yalıtımının sağlıklı bir şekilde çözülmesi hem binanın ömrünü uzatır hem de çatının altındaki yaşamın konforunu arttırırken, sürekliliğini de sağlar.İzoçatı mineral yün yalıtım sistemi yangına karşı dayanıklılığı, nefes alması ve diğer sistem özellikleri ile birlikte size uzun ömürlü bir sistem çözümü sunar.

İZOÇATI MİNERAL YÜN

 • 60×120 cm’lik boyutuyle dikey çıtaların arasına kolaylıkla uygulanabilen bir üründür. Herhangi bir vidalama veya yapıştırma işlemi gerektirmez.
 • Hafiftir, kolay taşınır.
 • Uygulama esnasında tozumaz, sağlıklıdır.
 • Ürüne zarar verilmesi zordur.
 • Esnek ve güçlüdür.
 • Kolay kesilir.
 • Nitelikli ambalaj ile daha fazla nakliye hacmi sağlar.

 

Buhara Açık Su Yalıtım Örtüsü

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir.
Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

ÇATISER PLUS

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.

ÇATISER 125 / 100

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

ÇATISER 125 YP

Çatıser 125 ürünümüzün geliştirilmiş modeli olan Çatıser 125 YP, sahip olduğu kenarındaki çift taraflı yapışkan bantlar (hem üstte hem altta) sayesinde, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde, birbirine yapışarak birbirlerine montajı etkin bir şekilde sağlar. Nefes alma özelliği ile buhar çıkışına izin veren sistem, su yalıtımında da yüksek fayda sağlamaktadır. Çift yüzeyinde bulunan bantların yapışmasıyla yüksek mukavemet sağlar.

[/tab] [tab icon=”” title=”Tuğla Grubu”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Kiremitler”]
error parsing slider shortcode [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/column_2] [/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [/tabs]
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Sistemleri”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Çözümleri”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [tab icon=”” title=”Güneş Panelleri”]
Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir. Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir.

 • A. Düşük demirli temperli cam
 • B. Tinox kaplı sellektif yüzey
 • C. Alüminyum çerçeve
 • D. Bakır soğurucu boru
 • E. Gofrajlı alüminyum alt yüzey
 • F. Mineral yün ısı yalıtımı
 • G. EPDM su sızdırmazlık contası
 • H. Montaj kanalı
 • I. Ultrasonik kaynak
 • J.Mineral yün kenar ısı yalıtımı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları:1988 x 1218 x 90 mm
 • Kasa Malzemesi: Elektrostatik boyalı alüminyum kasa
 • Ağırlık: 44 kg
 • Toplam Alan: 2,42 m²
 • Soğuru Alan: 2,23 m2270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Yağmur İndirme Sistemleri”]
Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.

Üstünlükleri

EKSTRA SIZDIRMAZLIK Contalama sistemi ile ekstra sızdırmazlık sağlar. SAĞLAMLIK Elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. UZUN ÖMÜR Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile sıcaklık ve basınç farkılılıklarına karşı güçlendirilmiştir. MODÜLER SİSTEM UYGULAMA KOLAYLIĞI Özel dizayn edilmiş 2 parçası ile yapıştırıcı kullanmadan montaj imkanı vermektedir. ESTETİK GÖRÜNÜM Özel formlu yapısı bakır renginin estetik görünümüne sahiptir.

Yağmur oluklarının montajı için metal mertek kolu kullanılacaksa eşit aralıklarla montajı sağlamak için 50-70 cm mesafede testere  ile kesilir.Yarıklardaki talaşlar temizlendikten sonra mertek kolu eşit seviyede içeri yerleştirilir. En yüksek   oluk demirindeki  çift kılavvuz ipi  iniş adaptörüne  kadar gerilir.10  mt oluk 2-3 cm  eğim verilerek  su aşırı kolaylaştırılır. Eğer çatıda alın tahtası varsa metal mertek kolu yerine oluk kepçesi kullanılabilir.Çift kılavuz ipi kullanılarak oluk kepçeleri de hizaya alınır. Kısaltılmış çatı oluğunda arka kenara genişleme kontrolü için testereyle iki yarık kesilir. Yaprak pislik vb. nedenleriyle tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır

Çatı oluğu, oluk demirlerine takılır mertek kolu bükülerek sıkıştırılır.Bağlantı çanağı da arka kenar ve ön kççe üzerinden şekildeki gibi monta edilir. İniş adaptörüne gelindiğindee çatı oluğunu bölmeden önce boru desteği geçirilip gider deliği işaretlenir.      İşaretlenen yer demir testeresi veya elektirikli testere yardımıyla kesilir.    Oluk iniş adaptörü arka kenar üzerine asılarak, şekildeki gibi ön ökçe üzerine geçirilir. Yaprak, pislik vb. nedenlerile tıkanmaları önlemek için yaprak sepeti şekildeki gibi takılır.

İç ve dış köşeler yine önce arka kenarlar geçirilmek suretiyle işaret çizgileri dikkat edilerek sabitlenir.  Damlalık pervazının (yaka) alt ucu oluğun arka kısmına kenetlenerek sabitlenir. Bu sayede kiremitle oluk arasında boşluk kalması önlenirken, kar ve yağmur sularının sızıntı yapmadan, ahşaba zarar vermeden oluğa ulaşması sağlanır.  Çatı oluğunun son parçası kapaklardır. Hem sağa hem sola aynı parça kullanılabilir. Ancak bu parça iniş adaptörüne uyumlu değildir. Yağmur inişlerinin montajında ilk olarak iniş adaptörü ile boru dirseği bağlantısı yapılır. yağmur suyunun sağlıklıiletilebilmesi için kullanılan ilk boru desteği 45 derece ise ikinci boru desteği de 45 derecelik olmalıdır.  Geniş saçak çıkıntılarında ise 67 derecelik boru desteği kullanımı hem daha şık, hem daha sağlıklı çözümler ortaya koyar.
Dar çatı çıkıntılarında iki dirsek, dirsek bağlayıcı ile veya bir yağmur borusu ile doğrudan birbirleriyle bağlanır. Yağmur boruları 1,5 mt ile 2 mt mesafe ile sabitlenir. Boruların sabitlenmesi için halka vidalı boru kelepçesi kullanılır. Halka vida ahşap konstrüksiyona vidalanır veya S8 dübel ile sabitlenir.

  Yağmur borusu parçaları ayrı bir boru manşonu ile monte edilir

[/tab] [tab icon=”” title=”Diğer Ürünler”]

Kiremit Levhası

Kiremit İrmiği

Pratik, Ekonomik, Dayanıklı, Sağlıklı Doğal Çözümler Toprak üzerindeki nemi korur ve su buharlaşmasını en aza indirir. Yüzeydeki toprağın rüzgar ile çevreye dağılmasını engeller. Toprak yüzeyinde böceklerin yuvalanmasını engeller. Toprak  yüzeyini örterek yabancı otların gelişmesine engel olur.

Atletizm Pisti ve Koşu Yolu Standart Uygulama Detayı Alt Temelin Yapılması Sahaların zeminleri makina yardımı ile tesviye edilip vibratörlü silindir ile iyice sıkıştırılır. Sahaların çökmesini ve ileriki zamanlarda çatlakların oluşmasını engellemek için sıkıştırılmış zemin üzerine10-15 cm kalınlığında elek üstü çakıl taş veya malzeme serilerek tekrar iyice sıkıştırılır. Sıkıştırılmış blokaj malzeme üstüne 20 cm kalınlığında kömür curufu veya bims malzemesi serilerek bir daha sıkıştırılır. Üst Temelin Yapılması Alt temel dolgusu yapılmış, etrafı beton hattılar ile çevrilmiş zemin üzerine ortalama 4-5 cm kiremit irmiği ve toz karışımı serilip, sulanıp merdane ile şıkıştırılır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir. Bu imalat esnasında sahalarda uygun meyilin verilmesi gerekmektedir. Verilen meyil sayesinde yağmur sularının rahat akması dolayısıyla kuruması sağlanacaktır. Uygulama ile ilgili bu şartlar uygulanacak alana göre değişebilmektedir. Ayrıca uygulayıcı firmalar daha basit temel çalışmaları yaparak farklı uygulamalar yapmaktadır. Karışım halindeki kiremit irmiği her serilişinde mutlaka sulanarak sıkıştırılması gerekir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Taban Döşeme Aksesuarları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Harpuşta Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Pres Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Ateş Tuğlaları”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Anadolu Medeniyetleri”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Kılıçoğlu 1″]

Türkiye’nin Klasik Kremidi

Kiremit deyince ilk akla gelen kiremit çeşididir. Kolay uygulanması ve çatıları sorunsuzca örtebilmesi Kılıçoğlu-1 kiremidinin yıllarca en çok tercih edilen kiremit olmasını sağlamıştır. Soğuk iklimlerde oluşan sert hava şartlarına karşı yıllarca çatıları güvenle koruyarak kendini ispatlaması en önemli özelliklerindendir. Şaşırtmalı döşenmesi durumunda her uzunlukta çatıya kolayca su sızdırmalarına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2800gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Kılıçoğlu-1 Kiremidin Üstünlükleri

 1. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Böylece çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu çözülür.
 2. Normal döşemelerde ise ortada bulunan çivi yuvasından sabitleme yapılabilir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Dikey yönde 2cm ve yatay yönde 2,5 cm lik kanal hareketleri montaj esnasında uygulama kolaylığı sağlar.
 5. Yenilenen yapısı çatı değişimlerinde mevcut eski kiremitlerle uyumludur.
[/tab] [tab icon=”” title=”Alaturka”]

Nostaljiyi Yaşamak İsteyenlere…

Özellikle restorasyonlarda kullanılan tarihteki en eski kiremitlerden biri olarak bilinen Alaturka Kiremit yenilenen kenetli tasarımı ile çatılardaki estetiği uzun yıllar koruyor. Tasarımı ve patenti tamamen Kılıçoğlu’na ait olan Kılıçoğlu Alaturka Kiremit benzer ürünlere göre kenetli yapısıyla fark yaratıyor. Kılıçoğlu Alaturka Kiremidin iki yanında bulunan özel parçalar ile çatıda kiremitlerin kayma problemine çözüm getiriyor. Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi görüyor. Patenti Kılıçoğlu’nda olan yeni Alaturka Kiremitteki bu yan parçalar çatıda kiremitlerin birbirine tutunmasını sağlarken ustalara da uygulamada kolaylık sağlıyor. Yeni tasarımı ile Kılıçoğlu Alaturka, bina restorasyonlarında yıllara meydan okumuş yapıların orjinal dokusunu koruyarak ömürlerine ömür katıyor. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 16x19x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 30 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Alaturka Kiremidin Üstünlükleri

 1. Her iki yanına eklenen parça ile uygulama ve kayma problemine çözüm getirilmiştir.Bu parçalar Alaturka Kiremitte kenet görevi üstlenmektedir.
 2. Kanal yapısı olmadığından özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme avantajına sahiptir. Nostaljik bir kiremittir özellikle restorasyonlarda tercih edilmektedir.
 3. Çivi delikleri su almayacak şekilde dizayn edilmiştir.
 4. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırmaktadır.
 5. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm yaratılmıştır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Akdeniz”]

Ekstra sağlamlık isteyenlere…

Mikronize öğütülmüş kil hammaddesi ve yüksek pişirilme sıcaklığı sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olan Akdeniz Kiremit, standartların çok üstünde bir mukavemet değerine sahiptir. 300 Kgf ortalama mukavemet değeri ile standartların iki mislinden fazla bir kırılma dayanımına sahiptir. Çift kanallı kenetlenme sistemi sayesinde suyu tahliye etme özelliğini daha güvenli bir hale getirmektedir. Şaşırtmalı döşenmesi halinde her uzunlukta çatıyı su akıntısına karşı güvenle korur.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24x41cm (±%2)
 • Ağırlık : 2950gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 300 Kgf (±20kgf)

Akdeniz Kiremidin Üstünlükleri

 1. Özel çift kanallı kenetlenme sistemi ekstra su sızdırmazlık sağlar.
 2. Şaşırtmalı döşemelerde sol üst çivi deliğinden sabitleme yapılır. Bu sayede çivi deliği suyun akış yönünden uzaklaşmış olur. Çivi deliğinden su akıtma sorunu böylece sağlıklı bir şekilde çözülmüş olur.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
[/tab] [tab icon=”” title=”Granada”]

Estetik ilk tercih ise…

Estetiğin en önemli unsur olduğu Çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin Çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin Нatı kültürünü oluşturan Granada Kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile Çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları : 24×40,5cm (±%2)
 • Ağırlık : 3000gr (±100gr)
 • Sarfiyat : 15 adet/metrekare
 • Mukavemet : 400 Kgf (±20kgf)

Granada Kiremidin Üstünlükleri

 1. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır.
 2. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir.
 3. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır.
 4. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.
[/tab] [tab icon=”” title=”Truva Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Frigya Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Hitit Ateşi”]
[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Montaj Harcı”]
Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir. Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

 • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
 • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
 • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
 • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
 • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
 • Uygulaması kolay ve pratiktir.

 1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.
 2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.
 3.  Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Buhara Açık Su Yalıtım Sistemleri”]

Çatıser Buhara Açık Su Yalıtım Sistemi

Çatılarda yoğuşma probleminin önüne geçilebilmek amacıyla çatı kaplama malzemesinin altında kullanılan malzemelerin seçiminde dikkat edilmelidir. Çatıda su yalıtımı için kullanılan malzemelerin nefes alan yani buhar geçirgen yapıya sahip olmaları, çatının sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada Çatıser ürün grubu nefes alan yapısı ile sağlıklı su yalıtımı sunar.

1. Yapısındaki özel doku sayesinde dışarıdan gelen suyu, içeri almaz, içeride oluşan buharı dışarıya atarak çatının nefes almasını sağlar. 2. Çatı ahşabının ve lifli ısı yalıtım malzemelerinin ömrünü uzatır. 3. 0 geri dönüşümlüdür. 4. Üretimde kullanılan hidrofobik teknolojisi sayesinde bakteri, böcek oluşumunu engellemektedir. 5. Doğaya karşı zehirli madde emisyonu yoktur. 6. UV dayanımı özel emprenye ile arttırılmıştır.

Çatıser Plus rabıta tahtasına son veren bir su yalıtım malzemesidir ve altına rabıta tahtası olmaksızın da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Mertek üzerine doğrudan serilerek, rabıta tahtasından 0 tasarruf sağlarken, işçilikten de tasarruf sağlar. Çatıser Plus 4 farklı teknolojik katmanının birleşmesinden oluşur. Bu 4 katman; en üstte suyu aşağıya geçirmeyen koruyucu örtü, yüksek performanslı difüzyon membranı, ilave güç veren file taşıyıcı koruyucu alt desteği oluşturan son tabakadır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Boyutları: 1.5 x 50 m
 2. Sd Su Buharı Direnci: 0.02 gr / m²
 3. Su Buharı Geçirgenliği: >1200 gr / m²
 4. Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H20
 5. Ağırlık: 175 gr / m²
 6. Rulo Alanı: 75 m²
 7. Isı Dayanıklılığı: 40 C ile + 80 C
 8. Yangın Sınıfı: B1 Sınıfı
 9. Malzeme Cinsi: Özel hidrofobik teknolojisi

ile üretilen polipropilen malzeme

Çatıser çatılarda son kaplama malzemesinin altına serilen fonksiyonel bir su yalıtım malzemesidir. Çatıser özel yapısıyla dış koşullardan gelen suyun çatının altına geçmesini engeller, Yüksek Performanslı difüzyon membranı olması özelliği ile de çatı altında oluşan buharı dışarı vererek çatının nefes almasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Uzunluk: EN 1848-2 50m – 0%
 2. Genişlik: EN 1848-2 1,5m – 0,5 / +1,5%
 3. Yangın Sınıfı: EN 13501-1 E
 4. Su Buharı Geçirgenliği: EN 1931 sd= 0,02-0,01/+0,04m

Alüminyum kaplama üst yüzeyi, ısıyı %80’e varan oranda geri yansıttığı için tavan sıcaklığını düşürerek enerji verimliliğine önemli bir katkı sağlamaktadır. Böylelikle özellikle sıcak bölgelerde soğutma amaçlı kullanılan klima ve benzeri araçların kullanım miktarı gerekliliğini azaltmaktadır. 4 katmandan oluşan ürünün üst yüzeyi, yansımayı etkin halde sağlamak için alüminize edilmiştir. Böylelikle tavan sıcaklığında 3ºC’ ye varan düşüş sağlayabilmektedir. Yapışkan içeren alt yüzeyi, bini noktalarındaki birleşim yerlerinde ürünlerin sızdırmazlığını sağlar. Çatıser Reflektif uygulama aşamasında kiremit ile arasında belirli bir boşluk oluşturabilmesi amacıyla diğer Çatıser ürünlerinden farklı olarak kaplama tahtasının üzerine dikey yoğuşma çıtalarının altına serilerek uygulanması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 170gr/m²
 2. Yangın Sınıfı (EN 13501-1,EN 11925-2): E
 3. Su Kolonu Yüksekliği (EN 20811): >3000mm
 4. Sd Değeri (EN 12572): 0.07 m
 5. Katman Sayısı: 4 katman
 6. UV Direnci (EN 13859-1): 2 Ay
 7. Ambalaj: 1.5mx50m,75m²

Çatıser Poliüretan YP

Üstünlükleri

Taşıyıcı polyester katman üzerine uzun ömürlü poliüretan kaplamadan oluşur. Poliüretan kaplama, fırtınalı su sızdırmazlık ve buhar difüzyonu performanslarını uzun ömürle sunar. Çatıser Poliüretan YP zor alev alır niteliktedir. Tek tarafında bulunan yapışkan bantı ile çok yüksek yapışma performansı sunar. Yağ ve temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır.Çatıser Poliüretan YP esneklik , yüksek aşınma ve çizilme dayanıklılığı, uzun ömür, ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Poliüretan YP difüzyona açık, su geçirmez, uzun ömürlü su yalıtım ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 230 g /m²
 2. Yangın Sınıfı: E
 3. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 300 / 350 N/50 mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 50/ 50 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 220/220 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +90 ºC
 8. Dış Ortamda Durumu: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: TEK

Çatıser Plus YP

Üstünlükleri

Katmanlar arasındaki file yüksek yırtılma direnci sağlar ve dış etkenlere karşı mukavemeti artırır. Yüksek difüzyon performansı ( 0,02 m Sd değeri ) ile yaşanabilecek yoğuşma riskini en aza indirir. Kendinden yapışkanlı çift montaj bandı kesintisiz yalıtım sağlanmasına yardım eder. Çatıser Plus YP, yüksek difüzyon performansı, son derece yüksek mukavemet ve kesintisiz su yalıtımı gibi özellikler ile karakterize edilir. Çatıser Plus YP polipropilen 4 katmandan oluşan, son derece yüksek mukavemete sahip,difüzyona açık, su geçirmez yalıtım örtüsüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 195 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 0,02 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Su Sutunu: ≥ 4000 mm
 5. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 500 / 410 N/50mm
 6. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 18 / 15 %
 7. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 440 N
 8. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 9. UV Direnci: 4 AY
 10. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 11. Yapışkan Bant: ÇİFT

Buhar Bariyeri

Üstünlükleri

Çatı arasından ya da yaşanabilir alandan yukarı yönlü yoğun buhar hareketinde olası yoğuşmanın çatı yüzeyine kontrollü şekilde iletilmesini sağlar. Buhar bariyeri iki katmanlıdır PP keçe üzerine kopolimer kaplamadan oluşur ve alkali direnci vardır. Buhar bariyeri oldukça esnektir ve keçe lamine sayesinde direnci yüksektir. Yarı saydam yapısı uygulamada alt detayların görünmesini sağlar. Buhar Bariyeri, yüksek esneklik, yarı saydamlık, kolay ve hızlı uygulama gibi özellikleri ile karekterize edilir. Buhar bariyeri su buharının kontrollü şekilde sistem dışına atılmasını sağlayan çatı örtüsüdür. (Sd Değeri ≥ 2 )

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 1. Ağırlık: 140 g / m²
 2. Su Buharı Geçirgenliği: 2 metre
 3. Yangın Sınıfı: E
 4. Azami Çekme Kuvveti Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N/50mm
 5. Esneme Uzunlamasına/Enlemesine: 0 %
 6. Yırtılma Uzunlamasına/Enlemesine: 0 N
 7. Hava Sıcaklığına Karşı Direnç: -40ºC / +80ºC
 8. UV Direnci: 3 AY
 9. Su Etkisine Karşı Direnç: W1
 10. Yapışkan Bant: YOK

Çatıser Uygulama Şekli

 1. Rabıta tahtası üzerine önce 2.5×5 cm yoğuşma çıtaları dikey olarak 50 cm ara ile çakılır.
 2. Çatıser torbalama biçiminde yoğuşma çıtalarının üzerine serilir.
 3. Çatıser rulosu çatı saçağına paralel bir şekilde yerleştirilir. Bir kenarından zımba veya küçük bir çivi ile tutturularak rulo açılır. Zımba ve çiviler mutlaka çıta üzerine uygulanmalı rabıta tahtası üzerinde çatıser delinmemelidir. Rulo açıldıkça bini payının üzerinden zımba ile sabitlenir. İlk çatıser rulosu döşendikten sonra, ikinci rulo bini payı (15 cm ) üst-üste gelecek şekilde serilir.Bini payı rulo üzerinde işaretlenir.
 4. Çatıser döşendikten sonra 2,5×5 cm’lik kiremit çıtaları yoğuşma çıtaları üzerinden sabitlenir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Dereser Vadidere Su Yatırımı”]
Çatının en sorunlu yerlerinden biri olan mail dere detayında kullanılmak üzere tasarlanan bu ürün, özel formu sayesinde yağmur suyunun sağlıklı olarak tahliye edilmesine olanak sağlarken, kiremit ile uyumlu rengi sayesinde çatıya estetik katmaktadır.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

 

Dereser PVC

Estetik görünüm sunan Dereser PVC özel tasarımı sayesinde yağmur suyunun çatı yüzeyinden sağlıklı olarak tahliyesini sağlar. Her türlü hava koşullarına ve UV ışınlarına karşı dayanıklı ve yüksek yırtılma direncine sahiptir. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlüğü tamamlar. Özel bini yapısı sayesinde uygulaması son derece kolay ve sağlıklıdır, kolay uygulanabilir olması nedeni ile işçilikten de tasarruf sağlar.Doğal koşullardan etkilenmez

 

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 50cm x 10 mt
 • Ağırlık: 16 kg
 • Renk:Kırmızı / Antrasit / Kahverengi

Dereser Alüminyum

Dereser Alüminyum mail dere ve duvar dibi gibi yerlerde kullanılır. Alt yüzeyindeki örtü sökülüp kendinden yapışan yüzeyi sayesinde uygulanacak yüzeye kolayca yapıştırılır. UV ışınlarına, doğal etkilere yıpranmaya ve ısıya dayanıklıdır.

Teknik özellikleri

 • Boyutları: 65cm x100cm veya 55cm x 100cm
 • Ağırlık: 1,2 kg/m (12,6 kg/rulo)
 • Renk:Kırmızı / Antrasit

Dereser Vadidere Su Yalıtımı Sistemi Uygulama Şekli

1- Dereser PVC saçaktan başlayarak uygulanır. Mail dere hattı üzerine yerleştirilerek çatı detayına ve eğime bağlı olarak 30 cm’ de bir paslanmaz çivi veya vidayla ile sabitlenir. 2- Bir sonraki Dereser PVC bini payı altta kalacak şekilde aynı uygulama ile yerleştirilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Mahya Yalıtım ve Havalandırma”]
Mahya uygulamaları çatılarda en önemli detaylardan biridir. Klasik inşaat sistemlerinde uygulanan yöntemlerden çimento harcının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için Kılıçoğlu mahya sistemini geliştirmiştir. Kuru mahya uygulaması çatının havalandırılmasının kesintiye uğramasını engelleyen ve içerideki havanın dışarıya tahliye edilmesini sağlayan bir sistemdir. Ayrıca kuru mahya uygulamaları çok daha estetik ve uzun ömürlü çözümlerdir.

 

Mahyaser

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 32 cm x 5 m
 • Hava Geçirgenliği: 40 pa basınçta 300 m3/m
 • Su Basıncı Dayanımı: >1500 mm. H2O
 • Uygulama Sıcaklığı: + 5C ile + 40 C
 • Isı Dayanıklılığı: -30 C ile +100 C
 • Yangın Sınıfı: B1
 • Renk:Kırmızı/Antrasit/Kahverengi

1.Kuru mahya uygulamaları için Kılıçoğlu çatı sistemlerindeki bir diğer ürün Mahyaser mahya altı örtüsüdür. 2.Mahyaser mahyanın altına döşenerek çatınızda oluşabilecek nemi özel dizayn edilmiş kanalları sayesinde dışarıya atar, çatınızda hava sirkülasyonu sağlar. 3.Kiremit rengi ile uyumlu kendinden yapışkan alüminyum eteklik Kiremit ile aynı renk alüminyum yapısı sayesinde çatılar çok daha estetik görünür. 4.Ondüleli yapısı ve yapışkan bantları sayesinde şekilli kiremitlerde de sorunsuz uygulanabilir. 5.Güneş ışınlarına, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

Mahyaser Plus

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 60×120 cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0,035 W / mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri: < 1 Kg/ m²

Mahyaser plus tekstille güçlendirilmiş % 100 alüminyum üst yüzeye sahiptir Geniş körüklü yapısı etkili havalandırma sağlar. Kiremide uyumlu rengi ile estetik bütünlük sağlar. Genişleyip daralabilen körük sistemi ile farklı mahya genişliklerine göre açılıp-kapanabilir, uygulama kolaylığı sağlar.

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5 Çıta İçin
 • Yapısı: Alüminyum

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 5 x 5

Omurga Taşıma Profili

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 1.6 x 13 cm
 • Renk: Kırmızı-Antrasit-Kahverengi

1- Omurga taşıma profili çatı betonuna veya kaplama tahtası üzerine sabitlenir. Mahya çatı taşıma profilleri 5×5 cm’lik çıta kullanılması halinde 80 cm mesafe ile yerleştirilir. 2- 5×5 cm ebatlarında mahya taşıma çıtası mahya taşıma profilleri üzerine sabitlenir sonra mahyaser mahya çıtasını ortalayacak şekilde serilir. 3- Mahyaser bandının yan tarafında bulunan film tabakası sıyrılarak altındaki yapışkanlı bitül kauçuk bant kiremidine yapıştırılır. 4- Mahyaser bandı yapıştırıldıktan sonra Kılıçoğlu Mahyaları, Mahya Tepit Elemanı ile sabitlenir. 5- Bu işlemden sonra mahya kiremitlerinin döşenmesine başlanır.

[/tab] [tab icon=”” title=”Baca ve Duvar Dibi Yalıtım”]
Baca ve Duvar dipleri çatılarda su sızdırma sorunlarının sıklıkla meydana geldiği, özel önem verilerek çözülmesi gereken yerlerdir. Baca ve Duvar dibi su yalıtım sistemi , Kılıçoğlu’nun baca dipleri ve yüksek olmayan kalkan duvar dipleri için özel olarak geliştirdiği sistem ürünlerinden oluşur. Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi sorunsuz ve uzun ömürlü bir su yalıtımı için tasarlanmış olan ürünlerden oluşmaktadır. Sistem ürünleri çatı ile bütünlük sağlar ve çatı estetiğini uyumlu renkleriyle tamamlar.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

Bacafleks

Bacafleks, zorlu iklim şartlarına karşı yüksek dayanım sağlayan TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı ve tamamı bitül yapışkan bant alt yüzeye sahiptir. Bu sayede uzun ömürlü bir çözüm sunar. Kiremit ile uyumlu rengi çatıda estetik bütünlük sağlar. Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm
 • Renk:Kırmızı
 • Malzeme Cinsi: TPV dış yapı ve alüminyum örgü iç yapı

Bacaser

Kiremit ile Uyumlu Renk, Ondüleli Yapı Kiremit ile uyumlu renge sahiptir. Uygulama ve işçiliği kolay uzun ömürlü ve estetik olan baca ve duvar dibi izolasyon malzemesi olarak kullanılır. Özellikle geniş bombeli kiremitler için tasarlanan ondüleli yapısıyla kiremit yüzeyinin şeklini rahatlıkla alır. Tamamı Kendinden Yapışan Yüzey Bacaser alt yüzeyinin tamamı polimerbitüm malzeme sayesinde uygulama alanına tam yapışmasıyla kesintisiz su yalıtımı sağlar.

Teknik Özellikleri

 • Boyutları: 30 cm x 5 m / 40 cm x 5m
 • Ağırlık: 720 g./m,3.6kg/ruloı
 • Isı Dayanıklılığı: -25 C ile + 120 C
 • Renk: Kırmızı / Antrasit / Kahverengi
 • Malzeme Cinsi: Polimerbitüm malzemenin
 • üstünde dayanıklı elektrostatik fırın boyalı alüminyum.

Alüminyum Baskı Çıtası

Alüminyum Baskı Çıtası Kılıçoğlu Bacaser baca dibi yalıtım malzemesi uygulandıktan sonra, baca yüzeyi ile Bacaser arasından su sızması ihtimalini tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan bir sistem ürünüdür.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 7cm x 250cm
 • Renk: Kırmızı / Antrasit

Çatıfix

Kılıçoğlu Çatıfix oldukça yüksek kaliteye sahip, tek bileşenli, MS-Polimer/-E bazlı mastiktir. Kimyasal olarak tamamen nötr ve tamamen elastiktir. Özellikle Kılıçoğlu Baskı Çıtası dolgusu olarak geliştirilmekle birlikte pek çok alanda kullanılabilecek bir üründür. Aynı zamanda çok yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Ambalaj: 290ml
 • Renk: Kırmızı

Baca Şapkası

Modüler sistemi sayesinde parça eklemek veya eksiltmek suretiyle yükseklik ayarı yapılırken, parçalar birleşim noktalarında birbirinin üzerine tam oturmaktadır. Özel tasarımı sayesinde baca içine su ve kar girişini engellerken, kuş gibi canlıların da bacaya girmesini önemli ölçüde engeller.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 40x40cm, 50x50cm – 40x60cm, 60x60cm
 • Renk: Kırmızı

Baca ve Duvar Dibi Su Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

1-2. Bacanın ön yüzünün ölçüsü alındıktan sonra, her iki yandan 10’ar cm bini yapması için toplam 20 cm bini payı eklenir. Bacaserin arka yüzeyindeki tabaka çıkarılarak, kesilen bacaser bacanın ön yüzüne, yukarıya ve her iki yanına doğru 10 cm çıkma yapılacak şekilde sabitlenir. Yandaki parçalar kiremide yapıştırılarak kalan parçalar kesilir 3. Yan parçaların uzunluk hesaplamasında; baca eğimine paralel yan ölçüsünde, bacaser parçaları, ön tarafından 20 cm, arka tarafından 15 cm pay kalacak şekilde sağ ve sol olmak üzere her iki yan içinde kesilir. 4-5. Bacaser bacanın arka kısmına uygulanırken yan ve ön kısımlardan farklı olarak kiremidin altında kalmalı ve yatay çıtanın üzerine kadar çıkarılarak havuzlama yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bacanın arka tarafında oluşturulan havuzun, içerisindeki suyu bacanın yan tarafındaki bacaserin üstüne akacak şekilde eğimli hale getirilmesi gerekmektedir. 6-7-8. En son baskı çıtası uygulanarak üzeri çatıfix polimer mastik ile doldurularak kesintisiz su yalıtımı sağlanmış olur.

[/tab] [tab icon=”” title=”İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemleri”]
Çatıda yangına dayanıklı ısı ve su yalıtım sistemi özellikleri İzoçatı mineral Yün , mineral yün esaslı, tozuması çok az, su itici, yanmaz çatı mertek üstü yalıtım levhasıdır. İzoçatı Mineral Yün, yanmazlık, su iticilik, difüzyona açıklık, esneklik, yüksek ısı yalıtım performansı ve ses yalıtımı gibi özellikleri ile ile karakterize edilir.

Mükemmel Kiremit, Mükemmel Çatı

İzoçatı Mineral Yün

Üstünlükleri Eğimli çatılarda mertek üstü yalıtım uygulamaları için özel tasarlanmış ürün, ısı ve ses yalıtımı sağlamanın yanında yangına tepki sınıflandırmasında da A1 sınıfındadır. Esnekliği sayesinde çok daha kolay uygulanır, işçilikten ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Su itici özellik gösterir ve tozuması çok düşüktür. Su buharı difüzyon direnci yaklaşık olarak hava ile eşdeğerdedir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 60x120cm
 • Isı İletim Kat Sayısı: 0.035 W/mK
 • Su Buharı Difüzyon Direnci: 1
 • Yangın Sınıfı: E
 • Kısa Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²
 • Uzun Süreli Su Emme Değeri < 1 Kg/ m²

YANMAZ İzoçatı Mineral Plus en yüksek yangın karşı direnç sınıfına sahiptir.( A1 sınıfı (EN 13501-1) ) Çatılardaki yangın tehlikesine karşı üstün nitelikleri ile ideal bir ürün olan İzoçatı Mineral Plus ürünü yangın güvenliğinizi sağlar. ISI YALITIMI Kendi sınıfının en üst düzeyde lamda değerine sahip ürünlerden biridir. (0,035-0,036) Isı yalıtım özellikleri ile yüksek yalıtım özelliği ile enerjinin bina içerisinde kalmasını sağlarken, özellikle çatı altında yaşam alanı olan binalarda çatı altındaki yaşamının konforunu sağlar. SES YALITIMI Eğimli çatılarda uluslar arası ses yalıtımı endeksine uygun üretilen üretilmiştir. Ses yalıtım özelliği ile yaşam alanını daha sessiz ve dingin hale getirerek size çok daha huzurlu bir ortam sunar. NEM VE SUYA KARŞI DAYANIMI ARTTIRILMIŞTIR. Çatı için özel geliştirilmiş olmasını yansıtan bir diğer özellik su iticiliktir. Bu özellik çeşitli sebeplerden dolayı zamanla oluşabilecek nem ve su kaynaklı, yüzeysel deformasyonu önleyerek bünyesel dayanımı arttırıp, uzun ömürlü olmasını sağlar. NEFES ALIR Lifli yapısının sağladığı buhar geçirgen olup , çatının nefes almasına katkı veren bir üründür. ÇEVRECİ BİR ÜRÜNDÜR Ecose teknolojisine sahip çevreci bir üründür. Doğaya saygılı üretime sahiptir, geleneksel üretim yöntemlerine göre % 70 oranında bağlayıcı madde enerji ihtiyacını düşürür. Geri dönüşüm malzemelerini kullanır, sağlığa zararlı formaldeyid malzemesini içermez. Bu özellikleriyle doğaya ve insana zarar vermez.

Çatıser 130

Üstünlükleri Çatıser, çatı kaplama malzemesinin altına serilen bir su yalıtım malzemesidir. Çatıserin görevi, çatının dış koşulları n etkisi ile maruz kalacağı suyun çatının üst yüzeyinden iç mekana geçmesini engellerken çatının nefes almasını sağlamaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 1,5 x 50 m.
 • Birim: Metrekare
 • Ambalaj: 75 m²
 • Su Buharı Geçirgenliği:sd: 0,02 – 0,01 / +0,04m
 • Birim Alan Kütleri: 130g/m² – 10/+20%

Sistem Çıtası

Sisteme özel tasarlanmış ahşap çıtadır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Boyutları: 4,5 x 6,5 cm.

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekli

İzoçatı Mineral Yün Yalıtım Sistemi Uygulama Şekliİzo Çatı Uygulama Görselleri1- İzoçatı Mineral Yün eğimli çatılarda çatı kaplama tahtası üzerine, ölçüleri sistem için özel dizayn edilmiş Kılıçoğlu sistem çıtaları ile dikey çıtalama yapılarak kullanılır. 2- Her bir sistem çıtasının 60cm’de bir uygulanması gerekmektedir. Dikey çıtalarının arasına İzoçatı mineral yün uygulaması yapılır. 3- İzoçatı Mineral Yün uygulandıktan sonra Kılıçoğlu Çatıser ile torbalama yapılarak su yalıtımı yapılması gereklidir. Bu noktada özel ölçülü sistem çıtaları su akışının kesilmeden devamını sağlarken aynı zamanda havalandırma boşluğu oluşturarak sistemin önemli bir unsurunu oluşturur. 4- Çatıser uygulamasının ardından kiremit çıtası uygulaması yapılarak işleme devam edilir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Merdiveni”]
Kılıçoğlu Çatı Çıkış Merdivenleri, 1. Sınıf çam’dan imal edilmiş olup birbiri üzerine katlanabilen 3 parçadan oluşmaktadır. Kılıçoğlu çatı çıkış merdiveni dayanıklıdır, fonksiyoneldir ve çatı arası mekanlarına geçiş kolaylığı sağlar. Üzerinde montaj için bırakılmış özel delikler sayesinde ahşap üzerinde tahribat yapmadan montaj imkanı vermektedir. Montajı tamamlandığında hiçbir dekoratif aksesuar veya tamamlayıcıya ihtiyaç duymayan bir kapağa sahiptir. Güvenlik düzeyi üst seviyededir. Sahip olduğu stop sistemleri sayesinde açılıp kapanma esnasında hiçbir tehlike arz etmez.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Maksimum Taşıyabileceği Yük: 160 kg
 • Basamak Uzunluğu: 34 cm
 • Basamak Kalınlığı: 8 cm
 • Isı Yalıtım Kalınlığı: 3 cm
 • Boyutları: 60×120 Açılmış Yüksekliği 270 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Çıkış Kapağı”]
Kılıçoğlu çatı çıkış kapağı modern görünüşü, özel dizaynı ve kullanışlı yapısı sayesinde çatıya çıkışları problem olmaktan çıkarmaktadır. Çatıya çıkışları kolay, hızlı ve güvenli hale getirmenin yanı sıra, çatı arasının aydınlatılmasına ve havalandırılmasına da yardımcı olur. 4mm – 10mm – 4mm şeklinde çift cam sistemine olan Kılıçoğlu çatı çıkış kapaklarının kasası 1. sınıf işlenmiş çam, çerçevesi alüminyum giydirmedir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Işıklık Malzemesi: Cam
 • Boyutları: 55×45 cm ve 45×75 cm
[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Penceresi”]
Kılıçoğlu Çatı Penceleri; çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen herkese ihtiyacı doğrultusunda konforfu ve garantili çözümler sunmaktadır. Tüm ürünler Avrupa normlarına göre üretilmiş olup, Kılıçoğlu güvencesi altındadır. * Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • BOYUTLARI: Cam kalınlığı ve boşluğu 4+16+14 mm
 • 55×98 cm cam alanı 0.29 m²: Conta üç bölümlü
 • 78×118 cm cam alanı 0,59 m²: Menteşe ve kol pivot kollu menteşe
 • 114×118 cm cam alanı 0,94 m²: EN 14351-1:2006 standartına göre test edilmiştir

[/tab] [tab icon=”” title=”Çatı Kaplamaları”]
 Megaron S renkli çatılara tasarımındaki ince estetiği taşıyor. Dar kavisi ve kanal genişliği pürüzsüz yüzeyi ile bir araya geldiğinde özellikle su tahliyesini kolaylaştıran dizaynı, özel yuvarlatılmış kesim ve çift kat boyama teknolojisi ile çatılara renk katıyor. Megaron V geniş kavisli özel tasarımı ile çatılara geleneksel kil kiremidin estetik görüntüsünü kazandırıyor. Üstün yüzey teknolojisi ve özel yuvarlak ön kesim ile çatılara ekstra estetik bütünlük ve renkli görünüm kazandırıyor.
[/tab] [tab icon=”” title=”Eco Titanium”]
Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır. Motorlu araçların egzoz dumanlarında bulunan azotun temizlenmesi için kiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir.

ECOTITANIUM ÇATI; YILDA 20.000 KM YOL YAPAN BİR ARACIN YAYDIĞI TOKSİK AZOTU TEMİZLER.

Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanmıştır.

SağlamlıkKiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getirir

Uzun ÖmürKalsiyum bitkiler için çok önemli bir gübredir. Yağmur suyu ile çatıda yıkanan kalsiyum nitrat çatıdan bahçeye akar.

Ekstra SızdırmazlıkÇatıdan bahçeye akan kalsiyum nitrat bahçedeki bitkilerin büyümesi için yararlı bir gübre görevi görür

Ekstra SızdırmazlıkEcotitanium çatılar açık renkli yapıları sayesinde özellikle yaz aylarında binaların yoğun ısınmasına yol açan güneş ışınlarını atmosfere yansıtarak klima enerjisine tasarruf sağlar ve enerji verimli hale getirir. Megaron Yeni Nesil Çatı Teknolojileri su yalıtım sistemi ürünü Çatıser Reflektif buhar geçirgen yapısı yanı sıra güneş ışığını yansıtarak enerji verimliliğini arttırıyor. Çatıser Reflektif ile birlikte uygulanan Ecotitanium kiremitler ile enerji verimliliğine daha fazla katkı sağlanabiliyor.

[/tab] [tab icon=”” title=”Güneş Panelleri”]
Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş ışığını enerjiye çevirirken yüksek verimlilikte çalışan, çatıya entegre uygulanan estetik panellerdir. Uzun ömürlüdür ve özel eteklik sistemiyle çatıdaki bağlantı noktalarından su yalıtımı sorunsuz çözümlenmiştir.

Güneş paneli uygulamasında en yüksek verimin sağlanabilmesi için çatının güneye bakan bölümü (30-90 derece arası çatı eğimi) tercih edilmelidir. Güneş panellerinin çatının mahya kısmına yakın olarak yerleştirilmesi güneş ışığından daha fazla yararlanılmasını sağlar. Günlük su tüketim ihtiyacına göre panel sayısı belirlenir. Genel olarak 1m2 net soğurucu alan bir kişinin günlük su ihtiyacı için yeterli kabul edilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panellerinde 198x121cm , net 2,23m2 soğurucu alanı ile her bir panel çatının güneye bakan bölgesine yerleştirmek suretiyle 2 kişilik bir ailenin su gereksinimine cevap verirken, 4 kişilik bir aile için panel sayısının yüksek soğurucu alanı sayesinde 2 olması yeterlidir. Ev ısıtma sistemine destek istenmesi halinde ise panel sayıları artmaktadır. Kılıçoğlu güneş panelleri ile sıcak kullanım suyu ihtiyacı karşılanırken uygun bir sistem tercih edildiğinde ev ısıtma sistemine de destek sağlanabilmektedir. Kılıçoğlu Güneş Panelleri güneş enerjisini ısıya dönüştürürken %80’e yaklaşan verimlilikle çalışmaktadır. Güneş Paneli yapımı için kullanılan malzemeler Avrupa normlarında üretilmekte olup CE, SOLAR KEYMARK sertifikasına sahiptir.

[/tab] [tab icon=”” title=”Yağmur İndirme Çözümleri”]
Çatıda dış koşullardan gelen suyun düzgün ve sağlıklı tahliye edilebilmesi için yağmur indirme sistemlerinin uzun ömürlü olması gerekmektedir. Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri Ko-ekstrüzyon teknolojisi ile üretilen PVC esaslı sistem ürünleri ile elastik bir yapıya sahiptir ve kırılganlık özelliği taşımaz. Modüler parçalardan oluşan sistemlerin montajı son derece kolaydır. Ayrıca contalı montaj ile yapıştırıcı kullanmayı gerektirmez ve bu sayede de mükemmel sızdırmazlık özelliği sağlar. Yüksek UV dayanımına sahip ve farklı iklim koşullarına uyumlu sistem ürünleri DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretilmektedir ve IS0 9001 ve 14001 belgelerine sahiptir.
[/tab] [tab ico